wtorek, 22 października 2013

Recenzjalnie

Cześć! Mamy wtorek, godzina 9:12, jestem jeszcze przed lekcjami, więc postanowiłam, że dodam mini recenzję kilku filmów. Jestem ogromną maniaczką dramatów, romansów i wszystkiego, przy czym można się wypłakać. Uwielbiam też wszelkie fantazy, thrillery czy sci-fi. No to co, nie będę przedłużać wstępu, let's take a look!
Dary Anioła : Miasto Kości
Recenzja:
Motyw filmu prosty, nieskomplikowany. Wszystko układa się w jedną całość. Oczywiście na koniec pojawia się zły bohater, który, jak można by to przewidzieć, jest ojcem dwójki kochanków. Lekkie zaskoczenie, może trochę zniesmaczenie... Jednakże! Mimo wszystko, Clary i Jace nie rezygnują ze swych uczuć i odjeżdżają na motorze w stronę zachodzącego słońca. 

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział, OGROMNIE polecam. Główni bohaterowie idealnie dobrani do siebie. Sceny niesamowite, pełne wrażeń i magicznych efektów. Poza filmem, zwracam szczególną uwagę na ścieżkę dźwiękową. To zawsze będzie moim priorytetem. Byłam niesamowicie podekscytowana, kiedy okazało się, że śpiewa między innymi Demi Lovato, czy Colbie Callait. Utwory przewspaniałe, chodzą za mną, odkąd pierwszy raz widziałam ten film. 

Pozostaje wyczekiwać kolejnej części, która ukaże się w 2014 roku. 

Ocena : 10/10

Modlitwy za Bobby'ego
Recenzja:

Nie zastanawiałam się długo nad tym, czy obejrzeć ten film, czy jednak nie. Historia Bobby'ego poruszyła mnie dogłębnie. Nie płakałam, ale przeżywałam jego problemy razem z nim. Chłopak wywodzący się z katolickiej rodziny, który jest gejem. Jego matka nie akceptowała poglądów syna i zmuszała go do modlitw. Wkrótce Bobby popełnia samobójstwo. I tutaj mała pauza - jeszcze nie spotkałam się, żeby kiedykolwiek główny bohater umierał po pierwszych 25 minutach filmu! Nie byłam zadowolona, ale oglądałam dalej. Nudne jak flaki z olejem. Losy matki, która szukała w biblii informacji, czy jej syn otrzymał zbawienie pomimo swej seksualności. W końcu zrozumiała, że miłość jest miłością, a swojego syna powinna akceptować takim, jakim był. Historia oparta na faktach.

Polecam, jeżeli ktoś lubi takie klimaty, ale jak wspomniałam - po śmierci bohatera NUDA!

Ocena : 7/10


Plush
Recenzja:

Film o relacjach rodzinnych, o zdradzie i o obsesji. Jak łatwo stracić wszystko, co się kocha? Kiedy (gitarzysta) brat Hayley umiera z przedawkowania, zespół musi znaleźć kogoś w zastępstwie. Wtedy pojawia się Enzo - ubrany na czarno, o czarnych włosach i ciemnych oczach. Pomiędzy Hayley i Enzo dochodzi do romansu. Dziewczyna nie czuje się z tym dobrze, gdyż ma męża i trójkę dzieci. Okazuje się, że Enzo daje jej natchnienie we wszystkim, co robią razem. Dlatego romansu nie przerywa.

W filmie mnóstwo scen seksualnych, można by powiedzieć 'ostrych'. Pojawia się wiele motywów, dlatego ciągle coś się dzieje, nie da rady się znudzić. 

Chciałabym przede wszystkim pochwalić Emily Browning. Kolejny film, w którym gra główną postać - spisała się znakomicie. Jest niesamowitą aktorką, zdecydowanie jedną z lepszych pokroju XXI wieku.

Ocena : 10/10


Sleeping Beauty
Recenzja:

Nagość, nagość i, raz jeszcze, NAGOŚĆ! Na tym praktycznie opiera się ten film. Odebrałam go bardziej jako reklamę dla Emily Browning, która, oczywiście, popisała się wspaniałą grą aktorską. Niestety w filmnie nie dzieje się nic, a nic. Lekki film, idealny przed spaniem, żeby się jeszcze troszkę dobić. Są momenty, w których oczekuje się czegoś więcej od scenarzystów - i niestety, klapa. 

Opowieść o studentce Lucy, która nie mając pieniędzy łapie się każdej możliwej pracy. W tym filmie, jak dla mnie, ciekawych fragmentów nie było. Ewentualnie zawód Lucy, jako kelnerki w specjalnej bieliźnie był dość intrygujący. Podsumowując jednak całość - gdybym miała iść do kina, wolałabym przeznaczyć kwotę biletu na inny film.

Ocena : 5/10 

To są moje recenzje, czy komentarze tych filmów. Podałam tylko cztery, bo inne ocenię, gdy będzie odpowiedni czas. A wy, co sądzicie o tych filmach? Wypowiedzcie się, czekam na wasze opinie :)

Buzi!